Lukker 02/12-2024 20:35:00
Nain tæppe, Persien. Medaljon design. 21. årh. 247×190.
To halskæder med vedhæng af 14 kt. guld prydet med henholdsvis et Dagmarkors og et vedhæng med prydet med facetslebne pink safirer, antikslebne diamanter og kulturperle. Samlet vægt ca. 5 g. L. 44 cm. (2) Æske medfølger.
Står i 6780 Skærbæk. Royal Copenhagen isbjørn 320, Royal cph vase 962-3740, B&G platte 619-4261, B&G optimist fugl 1633 og B&G siddende pige 1526-M2. Brugt, men uden skår. Fra dødsbo. MOMSFRI
Tromle 100 cm i rustfri, til kugletræk + vintermåtte
1 ny maskinspindel
1915. 10 øre, 4.tryk. Klip med rødt ovalstempel UDSTEDET KAGSSIMUT. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 7D ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Meget flot og velholdt maskine. Snitteknive følger med. Hjundahl balle vogn. Klargjort til denne sæsso Massey Ferguson 2150 - Med snitteknive og drejelig buggyvogn
BUDT 210000,- DKK
Postkort. Skotøjsæske med diverse postkort med julemærker. Muligvis enkelte uden. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk LED Loft pendler, ubrugte
Mål: B 150 cm x H 160 cm
Bugseret cementtromle med trækøje. Tromlebredde 180 cm. Diamater 90 cm. Kraftig ramme og træk. Læssehjælp på lokationen. Se billederne for yderligere detaljer.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Fin traktor. - Hitchkrog. - 4 WD. - Gearstænger i højreside. - Plan gulv i kabine Deutz D 7807 C - 4 ton - 4 WD - 75 HK
BUDT 56000,- DKK