6 visninger
Lukker 24/11-2024 19:49:00
Beskrivelse:
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegning. Måler 32 x 24 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
BUDT 0,- DKK
Afhentes: Se auktionslink. (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Til af feje greens eller andre idrætsbaner. Har kun været brugt meget lidt. Hydraulisk tipning af beholder. John Deere TC125 - Fremstår som ny
dage
timer
min
16 visninger
BUDT 15500,- DKK
AFSLUTTET
Girard-Perregaux Vintage 1945 af stål, ref. 2593. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Sort læderrem med C-spænde af stål. Ø 28×28 mm. Girard-Perregaux rejseæske medfølger.
0 visninger
BUDT 9500,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Haveredskaber - dobbeltstige, som måler ca. 4 meter, skovle, kost, greb, hammer, trillebør, A stige, hakker, rive, sprøjter mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
4 visninger
5 stk Gasvarmeovne med regulator
8 visninger
BUDT 150,- DKK
1 bt. Chambertin Clos de Bèze Grand Cru, Domaine Duroche 2019 A (hf/in).
BUDT 3400,- DKK
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954) “Rygebord”. Cirkulært sofabord af mahogni med underliggende hylde. Top med kehlet kant. Model 6687. Formgivet 1929. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 52. Diam. 100.
2 visninger
BUDT 6500,- DKK
Et par franske stager af bronze, støbte med karyatider, runde fodstykker med gennembrydninger. Stemplede Barbedienne & Cie. 19. årh.s sidste fjerdedel. H. 26,5 cm. (2)
5 visninger
BUDT 1950,- DKK
Brusedør Ifø Space spnf850, lige dør, mat glas, bredde 85 cm højde 200 cm. Ubrugt.
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) Uden titel, 1959. Sign. Appel 59. Gouache og akvarel på papir monteret på lærred. 49×63. Proveniens: Private collection, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
7 visninger
Spreder vogn med pumpe, ikke afprøvet.
3 visninger
BUDT 100,- DKK
Ege tæppefliser, 2 forskellige modeller. Carré 1/10 loop millitron - 2 kasser af 4,147 m2. Carré modular -1 kasse af 4,147 m2. Total 3 kasser med ca. 12,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Meget velholdt maskine. - Stort service udført lige inden sidste sæson, alt olie er skiftet og mange nye dele. - Tarra Trac renoveret inden sidste sæson, med ny bælter og bæreruller. - Bakkamera. - Raps-udstyr medfølger. - 40 km/t. Claas Lexion 750 - Tarra Trac
BUDT 849000,- DKK