Lukker 01/12-2024 18:21:00
Bestik model Bornholm, Ca. 375 stk Knive, 360 stk Gafler samt 360 stk Spiseske
Safir- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet peach safir på ca. 1.40 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.55 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 5 g. B. 16 mm. Str. 52,5.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
12 bts. Château Cantenac Brown, Cantenac - Margaux. 3. Cru Classé 1995 A (hf/in).
Kaj Gottlob (f. København 1887, d. 1976) Sæt på fire armstole af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med nigerskind. Udført 1930'erne hos Rud. Rasmussens snedkerier. (4) Udført som bestilling til Børsen i København.
Rolex Datejust 31 af 18 kt. guld og stål, ref. 278383RBR. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 2236. Enkeltslebne diamanter på skiven og kransen. “Oyster” lænke af 18 kt. guld og stål. Omkreds ca. 17 cm. Ø 31 mm. 2020. Kassenr. 278383. Bagkassenr. 2300. Serienr. 1696Q7Z1. Værknr. 01G444L. Rolex-æske, manual, to hangtags, ét ekstra led, købskvittering og certifikat fra 2020 medfølger.
Juiceglas 16cl. i opvaskebakke 157 stk.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Kestner-Gesellschaft Hannover. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 84×59. Uindrammet.