100 stk Hvidvinsglas 24 cl. model Signature
Fem dobbeltradede mumiekæder med blå cylinderformede og hvide knapformede perler, en enkelt med røde (antagelig nyere) perler, desuden en med skarabæ og to med amuletter. Sentid, ca. 5. årh. f. Kr. Fuld længde ca. 61–67 cm. (5) Proveniens: Erhvervet i 2003, Artemission. Certifikater medfølger.
Ca. 192 stk. div. krus m. div. bogstaver (ubrugt)
1937. Schultz, 10 øre, grønblå. Klip med sort skjoldstempel KOLONIEN FREDERIKSHAAB. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 15 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Fungerer som den skal og er i rigtig god stand og ejer har altid haft den parkeret indendørs og passet og plejet de Deutz-Fahr M 750
BUDT 20000,- DKK
ubrugte luftventiler for el
Smuk 18K forgyldt bamsekæde med hjerteformet Zirkonia.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “CH 27”. Et par lænestole af eg. Sæde og ryg udspændt med sjeneflet. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2) Litteratur: “Dansk Kunsthåndværk” nr. 11, november 1952. Litteratur: “Bygge og Bo”, hæfte 4. Vinter 1951–1952.
BUDT 45000,- DKK
5 stk. Transportstrop m. skralde. 18 M x 50 mm. 4,5 ton brudstyrke. Ubrugt
- C02 svejser med 7 ruller rustfri svejsetrå ABC Lorch - Saprom 905
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959) Komposition fra serien “De 5 krager”. Tryksign. Chr. Lemmerz. Litografi. Bladstørrelse 40×30. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.