Lukker 21/11-2024 07:19:00
Evapco køletårn - har aldrig været brug ABC ICT 4-79 - Evapco køletårn aldrig brugt / Evapco cooling tower - has never been used
BUDT 15250,- DKK
Postkort. 2 album med diverse gamle postkort bl.a. en del fra København og meget topografi samt en del med julemærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mogens Lassen (f. København 1901, d. Holte 1987) “Ægypterbord”. Cirkulært sofabord af mahogni opsat på krydsbensfoldestel med messingafslutninger. Top med kehlet kant. Formgivet 1935. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 54. Diam. 85,5. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 115.
BUDT 13500,- DKK
NAKIRIKNIV, 19 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
1 bt. Dmg. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 2015 A (hf/in).
BUDT 9000,- DKK
Strømaskine Kuhn Primor 3560 Årgang 2000 Dreje og side tud Har været i drift for en måned siden Styring medfølger Mål B250cm H270cm L430cm
Står i 6230 Rødekro. Massiv inderdør med karm, som måler 218 x 89,3 cm. D: 13 cm. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
1 bt. Barolo “Brunate”, Giuseppe Rinaldi 2010 A (hf/in).
72 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, specialbor og meget mere
Gotfred Rode (f. Torstedlund, Ålborg Amt 1862, d. Frederiksberg 1937) Vase af porcelæn, dekoreret i farver med krage på fyrregren. Sign. 19/11 GR 1925, Royal Copenhagen. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 38 cm.
6 stk. LED lysarmaturer, 96 watt, 60 cm. Ubrugte
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse Opstilling med svampe. Sign. Mabel Nielsen, 1925. Olie på lærred. 26×32 cm.
18 visninger