Lukker 28/11-2024 18:00:00
NAKIRIKNIV, 19 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
94 dele skruemaskine sæt. 2 stk. 18V/2000 mAh batterier samt lader og div. Tilbehør. Ubrugt.
12 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2009 A (hf/in). Owc.
BUDT 12500,- DKK
Gucci “Dionysus Bloom” taske af brunt monogram kanvas prydet med grønt og lyserødt blomsterprint, sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en forlomme, to rum opdelt af en lynlås lomme og lyserødt ruskindsfor. H. 18 x B. 28 x D. 9,5 cm.
Indgangskontrol, 2 søjler med kortlæser, uden nøgler, uden tilbehør.
Tysk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, lige sider, front med tre skuffer. 18. årh.s midte. H. 79. B. 77. D. 54. Proveniens: Dansk privatsamling.
78 stk Isasietter Ø 15 cm
10 stk. div. legetøj (ubrugt)
6 bts. Château Trotanoy, Pomerol 2012 A (hf/in). Owc.
Fransk spejl i ramme af sortmalet træ og gesso, udskåret med ornamentik og kvinde i relief. 20. årh.s begyndelse. H. 170. B. 58.
1901. ESSAYS. Planche med private forslag til 4 og 8 øres frimærker, fremstillet i anledning af 50 året for udsendelse af de første danske frimærker. Udført af kunstneren Alfred Jacobsen. I alt 9 stk. med design som 2 og 4 RBS. Ekstremt sjældne. Ex. Lasse Nielsen [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×