6 stk Afspærringsstolper, hver med 3 meter sort bånd + ca. 25 meter Rød løber
Bemærk det lave timetal. Den har fået service hvert år af deres eget værkste CASE IH CVX1190 - 11,5 ton - Kun 2810 timer / only 2810 hours
BUDT 200000,- DKK
Ca. 75 stk Martiniglas - 14 cl
Båtkärra , fungerande Längd ca 520 cm plus 150 cm dragstång Bredd ca 185 cm invändigt 235 cm utvändigt Höjd ca 180 cm Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
Nyrokoko necessaire af sølv med agat, ustemplet H. 8,5 cm; fire snusdåser, heriblandt en fransk, drevet med personsceneri, oval L. 5 cm, samt et cigaretetui, prydet med signaturer. Vægt 262 g. (6)
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
ubrugt udstødning for ældre Deutz traktor
130 cm hydraulisk kost med ophæng til S45 hurtig-skifte. Engcon SOP-SR13000C - S45
Burmesisk skål af sølv, rigt drevet med figurscenerier, stjernetegn og bladornamentik. Vægt ca. 1213 g. 19. årh. H. 16. Diam. 22.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
Med 4WS (4-hjulsstyring) og har elektrisk til og frakobling af græsslåmaskinen/rotorklipperen John Deere X354 - 246 kg - 4WS
BUDT 20500,- DKK
1 bt. Mg. Château Petrus, Pomerol 1947 A-A/B (bn). This lot is sourced from a danish manor house from a temperature controlled cellar. This bottle was one of six that arrived in Denmark in 1998 and hereafter bought by different collectors. The bottle originates from a major Belgian collector, who was an avid collector of high-end Bordeaux. The bottle has been re-corked at Chateau Cheval Blanc at one point, hence the wax capsule.