24 stk Stabelstole, med brugsspor
Stor flightcase på hjul, b: 80 cm, l: 120 cm, h: 115 cm
Parti Isoleringsplader, Hård, 16 stk. 240 x 116 cm. + ca 10 stk. halve og 3/4.
1902. Købh. overtryk, 8/10 cents. ISOLERET OMVENDT RAMME. Stemplet. AFA 4.000 [ 21y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 103 stk Ovale tallerkener 30 cm
Perle- og diamantbroche af 18 kt. guld prydet med ferskvandskulturperle omkranset af talrige old-cut diamanter på i alt ca. 1.30 ct. Vægt ca. 10,5 g. Perlediam. ca. 5 mm. B. 27 mm. L. 6,4 cm.
Parti metrisk + fingevind
Rigtig fin multislit. Til luftning af græsplæner mm. Har 3-punktophæn Sisis Multislit MS/4
BUDT 8750,- DKK
Johannes Andersen (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner) Et sæt på seks stole med stel af palisander, betrukket i sæde og ryg med brunt skind. Udført og mærket hos Uldum Møbelfabrik. (6)
c. 1808–1812. FELTPOST ESTAFFETTE brev fra Amtmand Blom i Hjørring til Byfoged Lund i Skagen. Meget sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1799kr , ubrugt
Elektrisk traktor med anhænger. Til mindre børn. (BEMÆRK uden lader og med skæv aksel ellers ubrugt)