10 stk Borde 120 x 80 cm
- Bemærk kun 57 time Husqvarna LG 504 - 500 kg
BUDT 38500,- DKK
2 stk magiske dyner/tæpper/puder, kan laves til en pude ved brug af lynlåsen så man selv vælger hvad man vil have, ubrugte
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) Frits Schlegel (f. Frederiksberg 1896, d. Ordrup 1965) Sjælden bordlampe af forniklet metal monteret med tragtformet skærm, indvendigt hvidlakeret. Formgivet 1928. Udført 1930'erne for Fritzsches Glashandel. H. 52. Udført som bord- og standerlampe med forskellige typer af glas- og metal skærme. Anvendt af mange som fast “tilbehør” ved snedkerlaugets udstillinger igennem 1930'erne. Litteratur: Vibeke Anderson Møller: “Arkitekten Frits Schlegel”, 2004, s. 186–189.
Ringgaffelnøglesæt med 12 stk. i str. Fra 6 - 32 mm. Ubrugt
138 visninger
Vedhæng prydet med udskåret jaspis af 18 kt. hvidguld i form af ansigt. Vægt ca. 3,5 g. L. 15 mm.
Omega Constellation af 18 kt. guld og stål, prydet med talrige diamanter, Ref. 123.25.27.60.55.004. Quartz værk. Lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 15,5 cm. Ø 27 mm. 2013 Omega pung, certifikat, pictogramkort og ædelstens bevis medfølger.
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
18 dunke gulv-vaskemiddel, Uni Super á 5 liter (ubrugt)
100 kr 1970 B2 0K, nr. 1180869, Hoffmeyer / Valeur, Sieg 137, Pick 46r - B2 hidtil ukendt litra for 0K-erstatningssedler.
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Medaljonger”. Vægtæppe af uld i “gobeläng” teknik. Polykrom dekor på blå base. Sign. AB MMF. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström. H. 41. B. 66.
Georg Jensen Tre par øreklips af sterlingsølv og sølv. Dessin nr. 128A og 379. Samlet vægt ca. 58 g. L. 5–7,5 cm. (6) To par øreclips er fra Georg Jensen.