10 stk Gasflasker 11-kgs, som udgangspunkt er alle tomme, men flere er med lidt indhold
Gødnings spreder Model : spreader 250 Årgang 2019 Vægt 65 kg.
Ældre men fin tipvogn med høje sider. TIM 6.5 T tipvogn
Massagepistol med tilbehør og mange funktioner + Hår trimmer, ubrugt
Seks empire skeer af sølv. Uidentificeret mester. Stemplet lødighed 13 19. årh begyndelse. Samlet vægt ca. 299 g. L. 22,5 cm. (6) Æske medfølger.
Stort skilt i galvaniseret stål
Diamantvedhæng af platin og 12 kt. guld prydet med talrige old-cut diamant. Halskæde af platin medfølger. Samlet vægt ca. 5,5 g. Vedhæng L. 3,7 cm. L. 40,5 cm. (2) Æske medfølger.
Hermès Silketørklæde med motiv “Astrologie / Dies et Hore” af Françoise Façonnet i pink, brune, hvide gyldne nuancer. Ca. 87×87 cm.
Perle- og diamantvedhæng af 14 kt. guld prydet med barok Tahiti perle og to brillantslebne diamanter. Vægt ca. 11 g. Perlediam. ca. 17 mm. L. 3,1 cm.
120 stk. flotte vin-/lysglas
6 dunke imprægneringsvæske for tøjvask (ubrugt)
Art Deco skulptur af patineret bronze i form af danserinde. Sign. Favral. 20. årh. H. inkl. base 27.