Lukker 28/11-2024 18:00:00
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, forskærerkniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter af rød sandeltræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Cartier Must de Cartier Tank Vermeil af guldbelagt sølv, Ref. 6 81006. Quartz værk. Brun krokodilerem med c-spænde af guldbelagt sølv. Ø 24×31 mm. 1980'erne
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975) Et sæt på seks stole af eg, betrukket med stribet møbelstof. Model 54. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6) Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Postskilt. Rødt emaljeskilt “POST OG TELEGRAF” (35×70 cm.). Flot stand ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
32 stk. gipsfigurer 16cm komponister. Ubrugt.
- Rekkevidde 13,1 meter Har tidligere vært i bruk på HMF 7020 K7
O. D. Ottesen, stil, 19. årh. Vildtvoksende roser og valmuer. Usigneret. Olie på lærred. 48×38,5.
VEJLE P&T. Udstillingsplanche med 2 brevkort annulleret med sjældent brotypestempel [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Lang Palleløfter ca 210 cm, hæver og sænker
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ton
BUDT 4000,- DKK
- Kun 4600 timer. - Venstre foraksel er nyrenoveret. Volvo A25 G - Kun 4600 timer / Only 4600 hours!
BUDT 1000500,- DKK
Stort knivsæt, 5 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - båd