Lukker 26/11-2024 11:30:00
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - båd
God model og i god stand, men trækhjul trænger til at skiftes og kæden i undervognen er også noget slidt. Maskinen leveres med 1 styk grave-skovl !. ! NB ! Engcon Rotortiltet der ses montert på maskinen, på billederne medfølger ikke ! New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 ton
BUDT 175000,- DKK
Nes Lerpa (f. København 1942) Uden titel, 2000. Sign. med datering på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 73×60. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dansk snedkermester Jalousiskab af mahogni på højt stel med krydssprosser. Indvendigt med hylder og skulpturelle bakker af ahorn. Udført 1940–1950'erne, Danmark. H. 135. B. 68. D. 38.
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981) Landskab med køer. Sign. Ernst Syberg. Olie på lærred. 47×66. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Badeforhængsstænger med teleskop. Ubrugt
bor
Kina/Taiwan. Luftpost forsendesle fra TAIPAI 6.V.1959 til Sverige. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Stor oval serveringsbakke af sterlingsølv med hamret overflade og to gennembrudte hanke. Georg Jensen 1925–1932. Dessin 2K. Formgivet 1905. Vægt 2182 g. H. inkl. hank ca. 3,5. B. 36,5. L. 61,5.