Lukker 28/11-2024 18:00:00
STORT KNIVSÆT, 5 stk. knive udført i 67 lags Japansk Damaskus stål, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
10 stk Borde 120 x 80 cm
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Et par skabe af massiv mahogni, indvendig med hylder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2) En nøgle medfølger.
Sopvals Fabrik: Holms Modell: SAHL 300 Årsmodell: Okänt Fäste: Stora BM Bredd: 3.3 m Höjd: 1.3 m Djup: 2.4 m Sopbredd: 3 m Skick: Sopvals i begagnat fungerande skick med anmärkning Anmärkning: En defekt hydraulslang Obs! Lasthjälp finns på plats.
Hulsavsæt til beton mv. 40, 65, 80, 100, 120 mm med SDS adapter. I alukuffert. Ubrugt
Møgklo Rimach Gr250 HD Kørt meget få timer Bredde 253cm Dybde 130cm Højde 120cm
Ca. 50 stk. div. håndklæder 50x100 cm. (ubrugt)
12 bts. Nuits St. Georges, “Aux Argillas” 1. Cru, Domaine Jean Tardy et Fils 2019 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
IWC Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 103,5 g. Samt urvedhæng af 14 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. 1900–10'erne.
1904. Chr. IX, 10 øre, pos. 41 “PLET I SKRAVERING UD FOR PANDE”. 5 stemplede mærker. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Det ene hjul er deftek ABC Rotomec C50 - Rotorklipper / Rotor cutter - 180 cm
BUDT 3100,- DKK
Senempire kaminur i kasse af palisander indlagt med marquetteri af lyst træ, skive af hvid emalje. 19. årh.s første halvdel. H. 44. B. 23. D. 14.