Lukker 28/11-2024 18:00:00
SANTOKUKNIV, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Ubekendt dansk maler, 19. årh. Tre matroshatte. Vandfarve på papir. Synlig mål. 19×31 cm.
Diamantring af 18 kt. rosaguld prydet med princess-cut diamant på 3.04 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.10 ct. Farve: F-H. Klarhed: VVS-VS. B. 10 mm. Str. 54. HRD certifikat nr. 230000096932 medfølger til centerstenen. Æske medfølger.
Dansk skab af nøddetræ og nødderod, front med to døre prydet med plaketter efter Bertel Thorvaldsen (1770–1844). 19. årh.s slutning. H. 140. B. 85. D. 30.
72 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, specialbor og meget mere
2 bts. Gevrey Chambertin 1. Cru “Lavaux Saint Jacques”, Domaine Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
1930. 1 kr. orange. Postfrisk 4-blok med marginaler. [ 11 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
14 stk Ståborde Ø 80 cm H 107 cm, der medfølger midter rør så bordene kan ændres til Cafeborde H 77 cm, der medfølger sorte strech duge
Fuld funktionel pladevibrator fra Weber. Starter i første træk. Køre som den skal. Vedligeholdt på eget værksted. Benzin. Robin motor 5.0 EY 20-3 Ønsker du hjælp til transport, kontakt Jimmy Alsted på +45 44108800 eller www.danskgods.dk
12 stk 1-armet stager, Sølv look
Parti håndsprit (gået på dato) + ca. 120 stk. dekorations stråhatte + div. engangsbestik