Lukker 28/11-2024 18:00:00
LÆDERFORKLÆDE i lækkert læder med stor lomme midtpå. Sort farve. Ubrugt
Tre kinesiske vifter af bambus, prydede med skæringer i relief, 20. årh. L. 31–34 cm. (3) Proveniens: Dansk privatsamling
32 stk. smedejerns-lysestager i ass. farver for 4 lys (ubrugt)
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Demo model.
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le Pyjama rayé”. Sign. Corneille 86; sign. på bagsiden Corneille med titel og årstal. Akryl på lærred. 50×70. Proveniens: Privatsamling, Tyskland. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kina. Samling i 4 album samt lidt løst og tæt besat fra 1990–2014. Meget rodet opsat. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Antikkens Grækenland, Makedonske kongerige, Alexander III, d. Store, 336–323 f.Kr., Tetradrachm, præget under Antipater, Amphipolis, c. 332–326 f.Kr., 17,18 g, Price 6 Ex. Professor Niels Hannestad
1902. Købh. overtryk, 2/3 cents, blå/rød. Variant “KILEFEJL”. Postfrisk [ 20yy ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Badeværelse undeskab Sanibell,mathvid, push-open låge. , str. 40 x40 x 23 cm. Ubrugt
Monaco. 1885–2000. Samling i 5 indstiksbøger inkl. bedre værdier og sæt. En del samlet i både stemplet og **/* kvalitet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 bts. Chateauneuf-du-Pape, “Barbe Rac”, Chapoutier 2006 A (hf/in). Owc.
BUDT 1750,- DKK
Punch bowle 5,5l. 7 stk + 50 stk isasietter + 10 stk smørskåle + 50 stk kartoffelbakker + 39 stk fyrfadsstager
Rolex Datejust af stål, ref. 1603. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 1570. 1973. Foldet “Jubilee” lænke, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 36 mm. Kassenr. 1603. Bagkassenr. 1603. Serienr. 3532382. Værknr. D317813. Originalt garantibevis fra Klarlund 1974 medfølger.