Lukker 15/12-2024 17:24:00
1902. Købh. overtryk, 2/3 cents, blå/rød. Variant “KILEFEJL”. Postfrisk [ 20yy ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1995 A (hf/in). A/B (ts).
Harbo Sølvsten (d. 1980) Armstol med stel af teak på meder, sko af patineret messing, betrukket med patineret sort skind, løs sædehynde betrukket med stribet uld. Udført hos I. C. A. Jensen. 1950'érne.
Gallakjole fra ophørt butik str: 2xl , ubrugt
Danmark. 1875. Usædvanligt parti 5 øre rød/blå med i alt 226 stk. Alle med ét stempel og i fin kvalitet, alle 4 tryk repræsenteret. AFA ca. 147.000 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
18 stk. Nye glasfiber tagtoppe til Traktor / Minigraver M:M: Længde 138 CM. Bredde 115 CM.
Stor Hydr. Brændekløver, 11 tons, 380 v, opretstående med transporthjul, demo model.
Afretter bom + "kran" passer bla. Til Giant mini læsser
Peter Bonde (f. København 1958) “Pop Eye”, 2004. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media og olie på lærred. 130×100. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2001 A (hf/in).