Lukker 01/12-2024 18:04:00
Afhentes: Norddigesvej 4 DK-8240 Risskov (via Google Maps)
Peltor Litecom samtale hovedsæt, med nye ørekit
Plov med hydraulisk vendbare funktion, til 3 punkt ophæng. ABC SHL 2704 Schilcher
32 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)
1 motor 0,55KW
Køkkenknivssæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv og universalkniv. Knivblad 13 - 21 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Post=Kort over Dannemarck og alle Færge=Stæder. Original landkort med oplyste afstande i Mil. Dateret 1788 ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Alliance diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige princess-cut diamanter på i alt ca. 2.40 ct. Farve: G-H. Klarhed; VS-SI. Vægt ca. 4,5 g. B. 4 mm. Str. 52. Paris, cirka 2016. Smykkevurdering fra Ruben Svart medfølger. Anslået forsikringsvurdering DKK 47.900,-
Et par messingbeslåede italienske flintlåspistoler med låse af Pietro Fiorentine (1670–1700) og piber af B. Caltrani monterede med forgyldte messingbeslag. Pistolerne er fuldskæftede med skæringer om lås og rørkner. Let bananformerede låse mærket FLORENTIN graverede med militære atributter. Sideblik fastholdt af tre skruer, med bæltehage i den begerstye. Ca. 32 cm. lange bagtil ottekantede for til runde piber med flad ryg mærket B. CALTRANI. (2)