Lukker 28/11-2024 19:00:00
ROBOTSTØVSUGER, drifttid ca. 75 minutter. Med moppefunktion til gulvvask. Demo model.
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59×42. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk foldebokse, ubrugte
Ukendt funktionalitet, da sælger aldrig har haft den sat til
Bolt med stjerne M 6 x 25, 400 stk.
Tre perlehalskæder hver prydet med talrige ferskvandskulturperler. Perlediam. ca. 5–6 mm. L. ca. 50–90 cm. (3) Ekstra løse perler medfølger.
(maskiner medfølger ikke)
Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Rude 1981) “Glasset i vindueskarmen og tinsoldaterne”. Sign. Kay C. Olie på lærred. 47×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Torbjørn Afdal (f. Voss 1917, d. Oslo 1999) Tre-pers. sofa med stel af palisander. Sider, sæde og ryg betrukket med orangestribet møbelstof. Udført hos Bruksbo, Norge. L. 205.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Kasserolle af sterlingsølv med hamret overflade, øverste kant med perlebort. Stjerthank af udskåret ibenholt. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 55A. Vægt 424 g. H. 8. L. 26. Diam. 15,5.
Oldtimer Jerrycans Palle med 14 stk. brugte originale US jerrycans.
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
Skål af sølv, svungen fane med rocaille. Mester Hugo Grün, Københavns bymærke 1930. Vægt ca. 300 g. Diam. 24,5 cm. H. 5 cm.