1863. Ufrankeret postanvisning på 50 rdl. sendt fra Vinderup via Vejle til København 19.10.1863. Kuverten er “indvendigt” dateret “VINDERUP 19,10,63” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×