Lukker 28/11-2024 11:00:00
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 42, 75 og ukendt. 3 mærker med streger og prikker i mærket. 2 mærker positionsbestemte. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
Ole Lynggaard (f. 1936) Diamantlås af 18 kt. hvidguld i form af hjerte prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Vægt ca. 4 g. B. 12 mm. Til nøglevedhæng system. Æske medfølger.
Antikkens Grækenland, Mauretania, Juba II, 25 f.Kr. - 24 e.Kr., Denar, Caesarea Mauretaniae, 2,67 g, SNG Cop 577–578 Ex. Professor Niels Hannestad, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 376, lot 819, 2003, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 330, lot 230, 1991.
Møgklo Rimach Gr250 HD Kørt meget få timer Bredde 253cm Dybde 130cm Højde 120cm
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - is
Står i 6780 Skærbæk. Hubertus sadel med stigbøjler og gjord. 17 tommer. Den måler 43 cm i længden. Brugt og ok stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
3 stk. stole (ubrugt/usamlet)
Cort Jacobsen (f. København 1911, d. 1967) Skøjteløbere på isen. Sign. Cort Jacobsen. Olie på lærred. 55×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.