Janus la Cour (f. Ringkøbing

Lukker 02/12-2024 14:55:00

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Landskab med en å, der løber ud i havet. Sign. Janus la Cour 1902. Olie på lærred. 50×76.