Lukker 03/12-2024 15:55:00
Ryan Schneider (f. Indianapolis 1980) “Mantle”, april 2011. Sign. Ryan Schneider; med titel, sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 120×153. Uindrammet.
Fritz Hansen design Sofabord af bejdset bøg med underliggende hylde. Model 1499 a. Udført og mærket hos Fritz Hansen. 1940'erne. H. 55. L. 75. B. 50. Litteratur: Fritz Hansen katalog, 4202, s. 23.
MALERSPRØJTE, Zincline.
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I. PRAGTBREV fra Vejle til København med fint stumt stempel og 1 1/2-rings VEILE 18.5.1851 [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 56 stk Glaskander heraf 42 stk med mønster og 14 stk uden mønster
Danmark. 1851–2006. Samling i LT album med et par bedre udgaver. Mest i stemplet kvalitet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) To urtepotteskjulere af lertøj, modelleret i form af kvindeskikkelser. Dekoreret med polykrome glasurer på lysegrå base. Sign. monogram -72, Danmark, og hhv. V.42 og V.40. H. 37 og 21. (2)
Hawker Trucklader, 380v, 80v - 40a
1 stk Texas og 1 stk Güde løvsugere Texas LS2400 Güde GLS 2500 230 V
BUDT 325,- DKK
1913. Chr. X, 35 øre, orange. Postfrisk marginalblok med nummer 48-N. [ 73 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
Spånsilo-anlæg - Se billede af måltegningen blandt fotografierne. I fin funktionel stand. NB! Transportsnegl medfølger! NB! Køber skal selv demontere og transportere. ! NB !! Den firkantede silo i baggrunden medfølger ikke i auktionen ! PS: inkl 40m3 friske spåner. Aagaard Maskinfabrik AST 13/12 - Spånsilo / Wood chip Chip silo
PALLE med markerings lys og div el artikler.