Lukker 04/12-2024 14:55:00
Ole Lynggaard (f. 1936) “Snake” halsring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.08 ct. Farve: G. Klarhed: VS. Vægt ca. 37 g. L. ca. 36 cm. 2013. Nypris DKK 109.900,- Æske og smykkepose medfølger.
HERREGÅRDSLAMPE, 2 flotte udendørs herregårdslamper, højde ca 220 cm, i alu med fod der kan monteres, 220 v. uden pærer i org kasser. Ubrugt.
Merete Hansen (f. Holbæk 1940) Opstilling. Sign. MH. Olie på lærred. 100×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hans Eriksen (f. Nyborg 1912, d. 1982) “Hvide fyr. Skagen”. 1977. Sign. monogram. Olie på plade. 43×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Værkstedsrum med bl.a. 10 dele El-værktøj, Rullebord med skruestik, Håndværktøj, samt alt løs i rummet
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Landskab med grønne træer. Sign. EW 19. Olie på lærred. 39×51.
HØJTALER, KTS-1200 med mikrofon.
Er i god stan ABC 200 cm - KST - Automat tilkobling af hydraulik - Til 30-35 ton
BUDT 20250,- DKK
Parti div. legetøj + ca. 22 stk. pyntehuse m.v. (ubrugt)
Mål: 224x60x93 cm Med indhold Køber nedtager selv
Alliance safirring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige carréslebne grønne safirer på i alt ca. 4.80 ct. Vægt ca. 5 g. B. 5 mm. Str. 56.