Lukker 04/12-2024 14:55:00
Onyks-, lapis lazuli- og diamantbroche af 18 kt. hvidguld prydet med onyks, poleret lapis lazuli og talrige single-cut og baguetteslebne diamanter på i alt ca. 5.50 ct. Farve: H-K. Klarhed: VS. Vægt ca. 30,5 g. B. 5,2 cm. L. 6,9 cm.
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Kraftig jernklipper på stativ
dieselmotor Deutz Otto, ca. 1925, alle dele er med
Buddha af delvist forgyldt bronze, siddende i bhumisparsha mudra på en høj trone med munke. Siam. 19. årh. H. 19.
Dansk langbord af egetræ, front med skuffe og siden med gennemgående skuffe, balusterformede ben. 19. årh.s midte. H. 80. L. 225. B. 68.
Står i 6740 Bramming. Diverse el artiker - bl.a. små sikringer. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Fin risteskovl 80 CM. Hydrema S45 fæst JST 80 cm - RS4T - S45
BUDT 5250,- DKK
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Et par skabe af teak. Front med to døre med originale messingnøgler. Indvendig med hylder og udtræksbakker. Udført og mærket for FDB. H. 74. B. 122. D. 45. (2)
Kværn / spreder/ udlægger Almtoft Smedie, ikke afprøvet.
FORSÆNKNINGSBORESÆT, Stanford, i metalkasse.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Afret ABC Afretter
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Caterpillar 330 F - 31 Caterpillar 330 F - 31 ton
BUDT 356000,- DKK