7 visninger
Lukker 04/12-2024 14:55:00
Beskrivelse:
Smaragd- og diamantring af platin prydet med smaragdslebet smaragd på ca. 3.08 ct. omkranset af talrige baguetteslebne diamanter. Vægt ca. 11 g. B. 12 mm. Str. 53.
BUDT 0,- DKK
Afhentes: Se auktionen (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
10 stk Napoleon stole, hvide med hvid sæde, i rigtig pæn stand
dage
timer
min
BUDT 100,- DKK
AFSLUTTET
Pæn lastbil monteret med Oletto AF100H/2K gasopvarmet asfaltkasse årgang 2021 ("17 ton kasse" med målene ca.: Længde 4,4m x bredde 1,8m x højde 1,5m MAN TG 35. 8x2-6 Bl - EURO 6 - Oletto 17 ton asfalt box
2 visninger
BUDT 205000,- DKK
Arne L. Hansen Uden titel, 1970. Sign. ALH; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 24×31. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 visninger
BUDT 1500,- DKK
Romerske kejserdømme, Diva Faustina I, død 141, Sesterts, Rom, AETERNITAS S C, 26,36 g, RIC 1114 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
4 visninger
BUDT 1950,- DKK
Obs 2 vægsave medfølger. 1x 1000mm ''Blade guard'' 2 Skinner på 200 og 220cm. 1 Skinne forbinder. 2 Hydrauliske slanger. 1 RC, 1 antenne, 1 kabel til RC, 1 lader til RC, 1 bælte til RC og 1 opbevarings kasse til RC medfølge Husqvarna WS - 350 PP455
BUDT 20000,- DKK
Søjleboremaskine samt bænksliber
0 visninger
Dobbeltseng på 180x200 cm betrukket med grå stof og leveres med en matchende gavl på 180x120x9,5 cm. Madrassen har 896 pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, der sikrer god støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
BUDT 50,- DKK
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
10 visninger
3 stk. lækre knivsæt bestående af 5 knive i forskellige størrelser, samt en skrældekniv. Perfekt til det nye hjem. Ubrugt, i original emballage. +MOMS
11 visninger
GRAVELL & TOLKIEN George III lygteur i kasse af mahogni, forsølvet skive med graveret timekrans med romer og arabertal, værk med kalender og repetion. Sign. 'GRAVELL & TOLKIEN, LONDON, 3012'. England, 18. årh.s slutning. H. 55. B. 37. D. 22. Proveniens: Dansk privatsamling.
5 visninger
Ca. 115 stk Isasietter Ø 15 cm
BUDT 150,- DKK
Rimas tandem tromle. Type 020373 Hatz diesel Frem - bak Vandtank Valse bredde 85 cm. Tromlen starter og kører.
3 visninger
BUDT ?,- DKK