Lukker 05/12-2024 14:55:00
C. Lundbæk Skab af patineret eg og egetræsrod. Front med fire låger, seks skuffer samt udtræksplade. Billedskærerarbedje i form af palmer og frugtplukkere. Udført 1948 af billedskærer C. Lundbæk, Bramming. H. 126. L. 204. D. 45.
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Ting fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Messika Diamanthalskæde af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. A61081. Vægt ca. 5,5 g. Vedhæng 6×21 mm. L. 37,5–45 cm. Diamantcertifikat nr. 1195001 og kopi af kvittering 13727 medfølger. Ny pris DKK 19.500,-
Funktionel gaffeltruck fra Still. Køre på el. Alt styres fra multifunktions joystick. 70 timer til næste service. Køre og starter. Gaffellængde: 100 cm Max løftehøjde: 310 cm Oplader medfølger. Slidtage må forventes af en truck med denne alder. Transport mål: L: 350 cm B: 110 cm H: 207,5 cm
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskersk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskerskovl
Svejsehjelm med speedglas i model Flame. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
el tællere
Crosser på el