Lukker 28/11-2024 19:22:00
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1994 A (hf/in).
BUDT 1750,- DKK
Gulv ventilator, 2 stk. Fra Astro. Max højde: 1,25M. Ø40 cm. 42 Watt. 3 forskellige hastigheder. Ubrugte og i original emballage + MOMS
Parti lys + brugskunst, ubrugt
Par konsoller af forgyldt træ, plader af hvid marmor, rigt udskåret med blomster, bladværk og perlestaf. Louis XVI form. Cirka 1900. årh. H. 85. B. 70. D. 36. (2)
Romerske kejserdømme, Diva Faustina I, død 141, Sesterts, Rom, AETERNITAS S C, 26,36 g, RIC 1114 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
Slagnøgle ubrugt
100 stk Vand-/sjusglas - 35 cl. + 4 stk vaskebakker rumdelte hver for 25 glas, af god kvalitet
Urtekniv og universalkniv udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter af pakkatræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
- Grab til lastvognskra ABC 43 cm - Grab til lastvognkran
- Se mangellapp.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) Fritstående to-personers sofabænk med stel af bøg. Skalformet sæde og ryg af formbøjet, lamineret nøddetræ. Model FH 1935. Formgivet 1948. Udført ca. 1950'erne hos Fritz Hansen. L. 134.