Lukker 28/11-2024 19:39:00
1 bt. Taylor's Vintage Port 1977 A (hf/in).
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Triobol, 2–1 årh. f.Kr., 3,14 g, SNG France 1959, SNG Cop 256 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
Står i 6780 Skærbæk. Ældre hestevogns udstyr + diverse jern. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
2 stk blomster potter ubrugte i kasser
KÆDESAV, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt.
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Kragelund 3 personers sofa i lysegråt stof. Stor flyder med god plads. Den måler 225 x 90 cm. SH: 43 cm. Nypris 6.000 kr. Den er brugt, men i pæn stand. En smule fnuller på sæderne. MOMSFRI
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) “Skrænter ved havet”. Sign. Jens Søndergaard 53; med titel sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 85×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Div. kuglehaner
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse) Armbånd af 14 kt. guld med seks led hver udformet som egeblad prydet med talrige cabochonslebne kalcedoner. Vægt ca. 41 g. B. 22 mm. L. 18,3 cm.
23 stk. Froggy, Overflade Popper til Geddefiskeri. Med Froggy kan du popperfiske steder hvor der f.eks er åkander, og mange gedder står skjult under. Fantastisk effektiv agn. Længde: Kroppen 5-6 cm., med hale 10-12 cm. Flere forskellige farver. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.