Lukker 28/11-2024 19:00:00
2 STK. Inspektionskamera med LED lys. Til Android telefoner samt PC. (Ubrugt)
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) Balletdanser. Sign. Bjørn Wiinblad. Akvarel, oliekridt og sortkridt på papir. Bladstørrelse 96×66. Tegningen har hængt i Bjørn Wiinblads private bolig indtil hans død i 2006. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Strømskinner Nordic aluminum, hvid. 3 stk a 2 meter, 4 stk 1 meter. Ubrugte.
DONKRAFT 2 ton. Ubrugt.
Kædesav, 52cc, 2,9 kW/3,9 hk. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde samt startsnor/hus. Ubrugt
Spiritus-doseringsanlæg m. 20 propper
36 stk. paint by number, 3 modeller (ubrugt)
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK
Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.
Traktor Renault MWM D 227-6, 6 cyl, fornuftig pæn stand, har været startet og kørt her på pladsen, lys, lift, hydr. Udtag i bag
BUDT 16000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 ton
BUDT 291000,- DKK
2 Bacho 143 rørtænger for 3" rør, kun lidt brugt