Lukker 05/12-2024 19:11:00
1 bt. Sal. Château La Mondotte 2017 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
4 ubrugte BJ gear
Raaco trolley ubrugt.
96 stk Snapseglas 2 cl.
Nis Schmidt (f. Haderslev 1932) “Mene, mene”. Sign. Nis Schmidt Aug 2003. Mixed media på plade. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Amager Twist og Nyhavn glas, 42 stk. 6 øl, 8 vin, 8 champagne, 10 snaps, 4 likør, 6 dessertvin. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
- Se mangellapp.
10 stk 3-armet stager, Sølv look
6 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 2018 A (hf/in). Owc.
BUDT 16000,- DKK
Hermès “Kelly 32” taske af sort krokodilleskind med gyldne beslag, kort hank og et rum med tre indvendige lommer og sort læderfor. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 24 x B. 32 x D. 12 cm. Ca. 1980. Original æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
CONTAINER, 20 fods, med / til vejerhejs, reoler, jernbund.
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) Et par fire-armede kandelabre af sølv med stiliseret ornamentik. Kantet, delvis gennembrudt fodstykke og tre fødder. Udført og stemplet hos Kay Bojesen. Samlet vægt 4023 g. H. 53,3. Diam. ca. 28. Lystylles indv. diam. 3. (2)