Lukker 05/12-2024 19:37:00
12 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK
2 bts. Château Petrus, Pomerol 1983 A-A/B (bn). Sourced from a temperature controlled cellar
BUDT 11500,- DKK
VÆRKSTEDSVOGN, Frontier 62" med 10 skuffer og sort tavle med ophæng.
BUDT 4200,- DKK
Elradiator, Glamox heating 3301 TLO, 1400W/230V, uden termostat, længde 174 cm, højde 18 cm, dybde 8,4 cm, bøjet vægbeslag, bøjet top, skrammer kan forekomme, ikke afprøvet.
Grønlandsk sypose med snørelukning og otte remme/bælter af skind prydede med indfarvede skindstykker i forskellige mønstre. 1930'erne. Sypose H. 19. (9) Proveniens: Indsamlet af Anne Marie Fuglsang-Damgaard 1930'erne. Gift med præst og seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945. Præmieret ved en konkurrence i Godthåb/Nuuk ca. 1937.
AKKU BOREMASKINE, Champion CP 1514 18V.
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019) “Fransk Intellektualist”, 1964. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på plade. 99×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
https://youtube.com/shorts/5H8Tfe5lMxo?si=rIApgGudmptgSAhn MAN slamsuger og spuler. Årgang 2009. Km 330.786. 4X4. 2 kammer system - i alt 10.400L kapacitet + 1000L rentvandstank på siden. Euro 4. Aut gear. 6 cyl 326hk. Synet 19.12.2023. Vaccum og spulepumpe er begge i funktionsdygtige, testet før auktion. Bilen starter og kører som den skal. Sælges uden nummerplade. Registreringsattest medfølger.
V.I.P. Memosail Armbåndsur af stål, ref. 7168/1. Mekanisk kronografværk med regattanedtælling og manuelt optræk, Valjoux 7767. Blå rem med C-spænde af stål. Ø 43 mm. 1970'erne.
Caterpillar 907H skopa gafflar Hydrauliskt snabbfäste 3dje funktion Frontskopa 1850 mm bred med bultat skär Pallgafflar Däck 405/70 R18 tre däck nästan nya ett är nytt 21-25 mm HÖG / Låg växling 20 km Radio Värme Torkare fram bak ok Gångjärn lock förvaringslåda sönder Glappmidja Maskinen går bra se video Caterpillar 907H bucket forks Hydraulic quick coupler 3rd hydraulic function Front bucket 1850 mm wide forks Tires 405/70 R18 three tires almost new one is new 21-25 mm HIGH / Low gearbox 20 km Radio Wiper front and rear ok Cat Caterpillar
Danmark. 1851–2017. Samling i 2 album med flere gode udgaver bl.a. begge tryk 2 RBS (begge beklippet) og mange andre bedre klassiske mærker. Fra ca. 1920 og frem overvejende ubugt/postfrisk kvalitet. Noget blandet kvalitet i det klassiske. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ventalitionsslange Fresh 8 pakker a Ø127 mm x 15 meter. Ubrugte
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894) “Ved et Telt i Dyrehaven”. Sign. Prof. D. Monies 1878 på blændrammen. Olie på papir monteret på lærred. 22×38. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1434, 2014 nr. 115.