David Monies (f. København

Lukker 02/12-2024 19:36:00

David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894) “Ved et Telt i Dyrehaven”. Sign. Prof. D. Monies 1878 på blændrammen. Olie på papir monteret på lærred. 22×38. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1434, 2014 nr. 115.