Lukker 05/12-2024 19:54:00
12 bts. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
SNEBJERG OG JERLEV. Postkort med 15 øre annulleret med Snebjerg stj. st. og sidestemplet Jerlev. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 700 stk. div. LPér
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 30 mm, Diakov 1138.3, originalt bånd og æske medfølger. Tildelt Professor Vilhelm Thomsen, 1848–1927, dansk sprogforsker og turkolog. Ingen dokumenter medfølger.
Står i 6230 Rødekro. Massiv inderdør med karm, som måler 218 x 89,3 cm. D: 13 cm. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934) Kystparti med udsigt over en fjord. Sign. E. Wennerwald, 1906. Olie på lærred. 75×104.
1875. 8 øre, 31.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 168 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 250 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Radiator/ konvektor, 30 cm høj, 150 cm lang, firedobbelt med lameller. Ben medfølger. Skrammer, se foto. Ubrugt
Vognen fungere, dog skal der påregnes lidt rust arbejde på vangerne til tip-lade ABC Tip vogn - Kornvogn med tip / Grain wagon with tip
BUDT 12500,- DKK
Seminatikt Tabriz tæppe, Persien. Medaljondesign. Ca. 1950. 395×271.
BUDT 302,- DKK
XPA remme
510 pakker nitrilhandsker, Schottlander Super Soft á 200 stk. - Flexible - str. S (ubrugt)