Lukker 24/11-2024 19:00:00
42" fladskærm, LG (minus fjernbetjening) + 27" LED-fladskærm, Philips (minus fjernbetjening) + 24" fladskærm, Philips (minus fjernbetjening)
Ca. 150 stk Isdessertglas
24 stk Stabelstole, med brugsspor
Sandblæse Kabine, høj model, med udstyr, handsker, pistol, ubrugt og usamlet i org. Kasse
Står i 6780 Skærbæk. Reb, strik og tentorpæle. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
10 stk Barstole, Brugte
En samling bakker, kurve, glasbakker, bordskåner m.m. af flettet marehalm. Nuup Kangerlua/Godthåbsfjorden. 1930'erne. Diam. 8–26. (23) Proveniens: Indsamlet af Anne Marie Fuglsang-Damgaard i 1930'erne. Gift med præst og seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945. Samlingen er syet og flettet af strå af dunet marehalm af kvinder på en boplads ved Godthåbsfjorden i 1930’erne. De blev fremstillet til souvenirsalg til danskere og repræsenterer en gammel grønlandsk teknik til fremstilling af kurve.
Woods BATWING. 2 skær på hver side - skær i god stand. skær roterer med 540 RPM. Hydraulisk folde mekanism Woods 9581 - Woods 3240 Brakpudser