Lukker 23/11-2024 17:00:00
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Nyhavn”. Arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret stål. Top af sortlakeret laminat, samt sko af valnød. Formgivet 1945. Udført hos OneCollection. H. 73. L. 190. B. 85.
Diamantvedhæng af platin og 12 kt. guld prydet med talrige old-cut diamant. Halskæde af platin medfølger. Samlet vægt ca. 5,5 g. Vedhæng L. 3,7 cm. L. 40,5 cm. (2) Æske medfølger.
1 bt. Chateau Pape Clément 1959 C (ms). 1 bt. Chateau Pape Clément 1959 D (mls). Total 2 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
100 stk. div. retro metal-skilte - 20x30 cm. (ubrugt)
Ege tæppefliser - 3 kasser af 3 forskellige modeller. 2 kasser af Epoca Knit ECT350 af 5,069 m2. 1 kasse af Contra ECT350 af 5,069 m2. Total 3 kasser og ca. 15,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Syveren”. Armstol med stel af stål. Formbøjet skal af lamineret riopalisander. Model 3207. Formgivet 1955. Udført hos Fritz Hansen. CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Ole Lynggaard (f. 1936) Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med old-cut diamant på ca. 1.64 ct. Farve:J. Klarhd: VS. Vægt ca. 4 g. Str. 53.
Div. Bosch Fladbor, Klinger for bajonetsav, 230 mm Diamantklinge m.m.
Et par kinesiske famille rose figurer i form af fugl Fønix. 20. årh. H. 32 cm. (2)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Isopro1 Vac Provac Isolerings su ABC Isopro1 Vac Provac Isolerings suger
BUDT 6250,- DKK
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883) Napolibugten med udsigt til Vesuv. Senere betegnet monogram. Olie på lærred. 42×66.