Lukker 26/11-2024 11:00:00
9 stk. sten vinduesplader 20x300x1800mm. Ubrugt
Afhentes: Industrivej 1, Stilling 8660 Skanderborg (via Google Maps)
Ifø akryl badekar i stål 1700x750cm. (Lille skade som kan dækkes ved montering)(ubrugt)
Vola håndvask med armatur og afløb. Vask Ø: 45cm
8 DELE grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
Thai buddha af af patineret bronze, 'skillende vandene', stående på base af træ. 19. årh. H. 48/65 cm.
Louis Vuitton “Keepall 50” rejsetaske af rødt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig sidelomme og et lynlås rum. H. 30 x B. 54 x D. 23 cm. 1992.
1882. DIJMPHNA-arctic-ekspedition. 20 øre, rød/grå på sørgebrev afsendt af den italienske ekspeditionsdeltager Løjtnant De Rensis til en bekendt i den italienske flåde i Spezia. Brevet er annulleret KJØBENHAVN 18.7(1882) samme dag som skibet sejlede fra København. Ankomststempel 21.7.82. Formentlig eneste kendte brev fra denne ekspedition og det tidligst kendte brev fra en dansk polarekspedition [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981) Kande af sterlingsølv med glat korpus. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 1016. Vægt 552 g. H. 16,5.
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1799kr , ubrugt
God størrelse gravemaskine med skovlsæt og stativ. Powertilt er Compacttilt til SY50, skovlstativ med flere skovle. Kørt under 50 timer og stadig med fabriksgaranti. (købt sidst i 2022). Fremstår som ny. Sany SY50U - 5 ton / Powertilt! - 50 timer - Video!
BUDT 223000,- DKK
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 2004 A (hf/in).
Hydr. Oprettersæt, 4 tons