Lukker 26/11-2024 17:00:00
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
6 bts. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
Chippendales firkantet fad 50x40cm. 9 stk
ubrugt cylinder 80x50 total 900mm
36 stk. håndklædestænger i børstet stål (ubrugt)
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004) Uden titel. Sign. på bagsiden Ejler Bille Haute de Cagnes 1947. Olie på lærred. 85×60. Udstillet: Anneberg 1968, kat. nr. 4. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1905. 10 øre, 1.tryk. Smukt velcentreret mærke med ovalstempel STYRELSEN AF KOLONIERNE I GRØNLAND [ 3 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 bts. Penfolds Yattarna “bin 144”, Chardonnay 2018 A (hf/in). Owc.
Den perfekte slidsgraver ("rende-graver til drænrør") - til installation af intensive sportsgræsdrænsystemer. Kraftig og robust "fræse-hjul-gravemaskine" til montering på traktorer fra 60 til 120 hk (45-90 kW) - er PTO drevet . AFT WIZZ WHEEL 55 - Fræse-hjul-graver til traktorer / "Milling-wheel-excavator" for tractor
BUDT 25500,- DKK
Rigtig fin Yamaha Virago med den store 1100cc motor. Saddeltasker og fremflyttersæt (alm fodhviler medfølger). Dobbelt skivebremser foran. Passet og plejet. Se video, hvor den lige bliver startet op efter flere måneders stilstand. Synet sidste år og klar til at køre. Yamaha XV 1100
BUDT 30250,- DKK