ubrugt cylinder 80x50 total 900mm
108 stk Amalie Middagstallerkener Ø 24 cm
Agnes Louise Agnete Jensen (f. København 1878, d. sst. 1964, gift Weie) Portræt af Clara Bentzen. Usign. Olie på lærred. 77×61. Ifølge oplysninger på bagsiden forestiller portrættet Clara Bentzen. Maleren Agnes Louise Agnete Jensen bliver uddannet på Frøknerne Munst og Luplaus tegneskole og dernæst Akademisk Modelskole. Hun udstiller på kunstnerenes efterårsudstilling af flere omgange, såvel som på Charlottenborg. I 1930 gifter hun sig med Edvard Weie, hvorefter hun ganske opgiver sin kunstneriske karriere. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk VA 3518m4 - Lasteevne / Capacity 2.685 VA 3518m4 - Lasteevne / Capacity 2.685 kg
BUDT 18500,- DKK
Realisation. Stort parti i 10 flyttekasser fyldt med samlinger, lagerpartier, årsmapper, større kartotek Danmark, miniark i antal samt meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Atlas Copco Spett för hydraulhammare - Ny / Oanvänd - Längd ca 108 cm - Diameter ca 14,5 cm
Parti Hydr. Slanger med fittings, koblings ender lige og bøjet, i høj palle, bla 2 tommer, 1 1/4 tommer, 1 tommer, flere str.se fotos
Står i 6780 Skærbæk. 4 stk. fine antikke lamper til at sætte på hestevogn. 2 modeller. L: 42, B: 12 cm, D: 12 cm. Runde L: 47 lange, B: 18 cm, D: 20 cm. De kan f.eks. bruges til vægophæng og sterinlys eller lign. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
PALLE med nøgleskab og inspektions kamera.
Sæbedoseringsapparat, Stand ukendt
Tøm reolen
8 stk. Hans Grohe punktvandlås messing