Lukker 26/11-2024 17:00:00
8 stk Latex masker, ubrugte
gearmotor 1,5KW, 20 omdr
Ca. 110 stk. div. Jazz plader
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En piberygende bondemand i en rapsmark. Sign. H.A. Brendekilde 87. Olie på lærred. 66×83. På blændrammen en udstillingsetiket fra Charlottenborg (2).
Krydderisæt med 16 krydderiglas og roterende stander. Ubrugt
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Tegningskab af massiv oregon pine. Front med otte skuffer i to størrelser med runde, udskårne greb. Messingforede samlingshuller. Udført ca. 1950'erne hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 81. B. 76. D. 56.
Trailer med bagtip til redskabsbære ABC Powerflex St 800 - Trailer med bagtip til redskabsbærer
BUDT 3500,- DKK
Prada Taske af blåt Saffiano læder med gyldne beslag, to hanke, et rum med knaplukning, fire indvendige lommer og blåt monogram for. H. 26 x B. 39 x D. 19 cm.
2 dunke autoshampoo m. voks (ubrugt)
To ringe af 14 kt. hvidguld bestående af ring prydet med facetslebet safir omkranset af enkeltslebne diamanter og ring prydet med fem brillantslebne diamanter. Samlet vægt ca. 4 g. Str. 49–57.5. (2)
Ni modeller af grønlandske kajakredskaber af træ og ben. Udført af sælfanger Bernhardt Hansen, Sydprøven/Alluitsup Paa, Kap Farvel-distriktet. 1960'erne. Medfølgende foto af Bernhardt Hansen (1896–1979). L. 70–90. (9)