Lukker 25/11-2024 11:00:00
Ca. 110 stk. div. Jazz plader
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1590kr , ubrugt
Mandskabsvogn, Ford Transit 300 MD KAB LDV 300 M - 2,2 TDCi m. træk. KM-tæller viser 208.361 km. - reg. første gang 27.06.2008 - sidst synet: 14.07.2022 - T: 3000 kg. L: 1097 - tidligere reg. VZ 90189 (stelnr. WF0NXXTTFN7D15352) (MANGLER: Rust, ridset, bulet)
Safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet gul safir på ca. 2.66 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.72 ct. Farve: I-J. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4,5 g. B. 14 mm. Str. 53.
Antikt Heriz tæppe, nordvest Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1900. 446×344.
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004) “Okker-blaat-hvidt-grønt”. Sign. på bagsiden Ejler Bille Vejby Strand 1964. Olie på lærred. 59×51. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Magnolia”. Kaffeservice af sterlingsølv med let hamret overflade. Bestående af en kaffekande, en sukkerskål samt en flødekande. Kaffekande og flødekande med stjerthanke af udskåret elfenben. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 2C (kaffekande og sukkerskål) og 2B (flødekande). Formgivet 1905. Samlet vægt 990 g. H. 5,8–20. (3)
Frederik V, krone 1747 A, H 29B, S 16, 18,09 g - pæn, ældre toning.
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af kors prydet med talrige brillantslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 1,5 g. B. 11 mm. L. 15 mm.
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske
HYDRAULIK OLIE, 200 L tromle. PLOMBERET.
Står i 6630 Rødding. 20x palle med 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 200.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Betjeningsknap Geberit, bredde 24,6 cm, højde 16,4 cm. Støbt zink. Ubrugt