Lukker 01/12-2024 19:32:00
Står i 6780 Skærbæk. 2 stk. seletøj til heste - med hovedtøj, tøjler mm. Om det er komplet vides ikke. Brugt, men pæn stand. Hængt bag forhæng. Fra dødsbo. MOMSFRI
1 bt. Barolo “Tre Tine”, Giuseppe Rinaldi 2013 A (hf/in).
BUDT 1650,- DKK
MIG-SVEJSER,MIGATRONIC.
1863. 4 sk. brun. Stukken kant. SMUGLERBREV med fuldt indhold sendt under KRIGEN 1864 fra København til Randers. Annulleret med kombineret nr.stempel 34 KBH.JB.PSTCT.23.5. Brevet er transporteret med postdampskib fra Korsør, hvor en mindre båd i rum sø har udvekslet post til og fra Randers. [ 9 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk møbeldesign Fritstående to-personers sofa med stel af eg, betrukket med rødt uld. 1940'erne. L. 146.
Inge Hørup (f. København 1958) “Fra et professionelt menneskes dagbog”, 1992. Sign. Inge Hørup med datering. Olie på kraftigt papir. Bladstørrelse 138×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
160cm skovl. 65cm højde og 125cm dybde. Ca 1m3 indhold. Har siddet på en Doosan langarm med 60mm hurtig skifte. Skovlen har en revne i bunden(jf billede).
432 sæt m/4 nåle i marmorlook
Borsæt, HSS, 170 dele i kuffert. Ubrugt
Parti lys + brugskunst, ubrugt
Kanion A++ 3,5 KW luft/luft varmepumpe i et flot enkelt design med op til 3,5 kW i varmefunktion/3,5 kW i køling. Modellen her er i energiklasse A+++ med SCOP værdi på 5,1 for varmefunktion, hvilket gør den særdeles energibesparende. Der medfølger en fjernbetjening, men med det indbyggede wifi modul kan du også kontrollere den uanset hvor du befinder dig via appen på telefonen. Genialt til specielt sommerhuset så du kan varme huset op inden ankomst. Varmepumpen har et meget lavt støjniveau. Inde delen har mål på 777x250x201mm og ude delen på 712x276x459mm. Ubrugt i emballage. Model navn: KWSM-12IR32HF