Lukker 28/11-2024 18:00:00
Chippendales Kartoffelskål 23cm. Ca. 12 stk.
DDR. 1949–1990. Godt reelt lot med stemplet og **/* samlinger opsat i 12 fine og dyre Lindner-album. Begge samlinger fremstår KOMPLETTE! [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VÆRKTØJSKUFFERT, MannesMann, 89 dele 3-fløjet værktøjskuffert.
Står i 6740 Bramming. Reol med 5 sektioner - 12 stk. ben (H: 198 cm) og 40 stk. hylder som måler 39 x 92 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
FREJLEV. Pænt og sjældent stjernstempel på brevkort frankeret med 5 øre Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
A Chinese gilt bronze figure of Vasudhara cast seated in lalitasana on a double-lotus throne with the hands in benevolent mudras, flanked by two leafy lotus stems, wearing a dhoti with incised floral hems and the scarf swirling around her arms, jewelry with glass stone inserts and crowned with a five-leaf tiara. Early 18th century. Weight 4612 g. H. 27 cm. Provenance: A Danish private collection.
"Sølv" 3 armet lysestager 24cm. 15 stk.
Republikken Rom, Quadrans, ca. 275–270 f.Kr., 69,23 g, Cr. 18/4, Syd. 18 Ex. Professor Niels Hannestad
Sous-vide kar 8,5 liter. Med digital display og kabinet i børstet rustfrit stål. 520 watt. Ubrugt
Ungarn. Franz Josef, 25 kr. violet. PRAGTEKSEMPLAR. Sign. Pfenninger [ 12 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna LG 204 - 260 Husqvarna LG 204 - 260 kg
BUDT 22750,- DKK