Lukker 28/11-2024 18:00:00
Chippendales fad ø 32 cm. 12 stk.
Danmark mv. 2 kasser med diverse inkl. samling og indstiksbog mv. med en del pæne stempler. Desuden en del færøerne samt diverse fra andre lande. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6740 Bramming. 48 stk. sortimentskasser i plast, som måler L: 23 cm. 7 stk. mørkeblå som måler L: 30 cm, B: 23 cm. 8 stk. mørkeblå som måler L: 30 x 12 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Et par stager af sølv, Gustaviansk form. Kultateollisuus ky, Finland 1961. Udfyldte. H. 18 cm. (2)
Ca. 250 stk Kagetallerkener + ca. 200 Dybetallerkener + 200 stk Frokosttallerkener Ø 21 cm, alle uden fane
Wirehejs. Porte bagest. Indvendige mål: 6 meter lang. 2,35 meter bred. 0,9 meter høj.
1837. Brev fra København til Arendal i Norge. Påtegnet “Pr. Dampskibet” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna LG 504 - 500 Husqvarna LG 504 - 500 kg
BUDT 31500,- DKK
NORDENBRO. Stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk. Luka Design enkeltsenge størrelse 90x200cm med 2 latex puder, topmadras m. 5 cm memory skum. 18 cm pocket fjedre m. 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Ubrugte
72 stk. sæbedispenser i porcelæn
Christian IV, Breddaler (2 speciedaler) u.år, H 64B, S 24, Sieg 119.3, Dav./Sønderg. 533, 58,39 g, den meget sjældne type med initialer HB på rev. - ridser i højre adv. felt og under rytteren på rev., også flere ridser hele kanten rundt
BUDT 27000,- DKK