Lukker 28/11-2024 18:00:00
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
BUDT 11500,- DKK
- Sælger oplyser cirka 14 til 15.000 driftstimer. - Den har fået nyt display 2 gange. - Kun en ejer. - Aircondition i kabinen virker. - Malings afskalninger skyldes vinter kørsel med salt. New Holland TM140 - 6,7 ton - Se Video !
BUDT 120500,- DKK
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 53”. Lænestol af teak, svævende armlæn på mellemstykker af messing. Sider samt ryg betrukket med lys uld, sæde med brun uld. Formgivet 1953. Udført 1950–1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, ej stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1953. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 270–271.
6 doble skap 2 enkle = 8 skap Diverse bruksområder. 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,90 x 1,20 x 1,40 400kg 1,90 x 1,20 x 0,85 200kg 4 kolli [email protected]
Fransk Louis Philippe spejl i ramme af forsølvet træ, dekoreret med perlestaf. 19. årh.s. slutning. H. 82. B. 56.
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892) Åkander. Sign. O. D. Ottesen. Olie på lærred. 43×64.
BUDT 16000,- DKK
12 bts. Les Pagodes de Cos. 2. vin de Chateau Cos d' Estournel 2017 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 3900,- DKK
Vægholder til knive, magnetisk udført i ahorntræ. Skruer og dobbeltklæbende tape fra 3M medfølger, str. 40 x 6,5 x 2 cm. Ubrugt, modelfoto.
1 bt. Mg. Champagne Brut “Dom Ruinart”, Ruinart Pére & Fils 2006 A (hf/in).
48 stk Banquet stole sort betræk med guld prikker, kraftig polstret i sæde og ryg, Stabelbar, der medfølger overtræk alle stole
Generator med 7 hk benzin motor. 4 x 220 volt udtag samt 1 x 12 volt udtag. Ubrugt. Husk at påfylde motorolie før brug.
13 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor