Lukker 25/11-2024 14:10:00
Golvsåg Ej testad
Afhentes: Nässjö , Sweden (via Google Maps)
2 hydr. Pumper for GMR, Stensballe
Mini ATV på el
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Haulotte Optimum 8 - Haulotte Optimum 8 - 8 m
BUDT 15750,- DKK
New Holland B115B rendegraver. Årgang 2008. Timer 5.800 - nyt display med ny timetæller er monteret for 1 1/2 år siden. 4WD. 4 i 1 skovl med ekstra hydraulik trukket frem og med nyt skær i skovl. Volvo hurtigskift. Dækmontering: 480/70R28 har ikke kørt mange timer. Sideforskydning - bagarm er ny model med krumning på og hurtigskifte. Joystick til bagarm. 4 hjulsstyring med krabbefunktion. Skovldæmpning. Egenvægt 9200kg. Skovlpakke jf fotos. De fleste stempler er pakket om og maskinen har fået en del nye hydraulikslanger. Maskinen er passet og serviceret af nuværende ejer. Rendegraveren er fuldt funktionsdygtig - starter og kører som den skal.
Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933) Parti fra Løkken. Sign. L. Bonfils. Olie på lærred. 25×36.
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Opstilling med blomster på et bord. Sign. monogram, 53. Olie på lærred. 80×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KRYDERISÆT med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt.
Gallakjole fra ophørt butik str: 48 , ubrugt
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, urhus med ungt par, skive af hvid emalje. Mærket 'A Paris'. 19. årh.s slutning. H. 40. B. 38. D. 18.