Lukker 26/11-2024 11:15:00
Fejekost 2,0m - Mekanisk/Pto Incl. Pto aksel. Hydr. Sving. Nylon/stål børster. Fuldt Funktionsdygtig.
Afhentes: FB - 5300 Kerteminde, Denmark (via Google Maps)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.
Brusedør Ifø Space spnf850, lige dør, mat glas, bredde 85 cm højde 200 cm. Ubrugt.
Står i 6740 Bramming. Rør, lamelventiler, murflanger, aftræksslange, isoleringsmåtte mm. Brugt/ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Belle FC 4020E - 65 Belle FC 4020E - 65 kg
Stor uægte orkide' i potte. Måler H145xB100 cm. Fremstår meget fin og dekorativ. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
4 stk. giner
Et par diamant- og safirørestikker af 18 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.28 ct. og tre dråbeformede multifarvede safirer på i alt ca. 4.55 ct. Farve: F. Klarhed: VS2. Samlet vægt ca. 7 g. B. 17 mm. L. 11 mm. (2)
Rørskåle tubolit TL-48-13 i alt 56 meter. Ubrugt.
Perlehalskæde i forløb prydet med talrige kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. ca. 7 mm. L. 62 cm.
Italiensk maler, 17. årh. Adelsbørn spiller musik. Usigneret. Betegnet Luis de Morales. Olie på lærred. 111×84. Proveniens: Dansk privatsamling.
Mål: B 150 cm x H 160 cm