Lukker 02/12-2024 11:45:00
3 stk rullevogne med tilt-/vippefunktion indbygget.
Et stort George II spejl i ramme af forgyldt træ, svanehalsformet top udskåret med bladværk og ornamentik, centreret af et senere akantusblad, rektangulær facetslebet glas. C. 1730 og senere. H. 130. B. 74. Proveniens: Dansk privatsamling.
224 stk. Galsone madforme i displays
Stort knivsæt udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. 8 stk. knive, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Mål: B 150 cm x H 160 cm
Stempler. Lot med 4 sjældnere stempler. Nogle med småfejl [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vægspejl Loevschall Refine spejl med børstet messing ramme og afrundede hjørner, beslag medfølger. Har 2 skader på selve glasset ( se billederne). Ubrugt.
800 stk. drinks/øl plastickrus, 0,33 L. samt 500 stk. Kaffe Termokrus, 9 oz
Laufen pro vaskesøjle, hvid, højde 70 cm, bredde 20 cm, dybde 18 cm. Ubrugt.
Stefan Lindahl Disney Collection. Julespilledåse af porcelæn, dekoreret i farver, melodi “We vish you a merry Christmas”. Firkløveren. H. 18. Diam. 23.
Rampe 1.5 met Hulco Terrax-2 - Lasteevne / Capacity 2.600 kg
BUDT 20500,- DKK
220 mm. graveskovl, RF S30/180 + 520 mm. graveskovl, RF S30/180 + 750 mm. graveskovl + skovlestativ
1873. Oval, 16 sk. gul, tk.14. Meget sjældent mærke annulleret med retvendt antiquastempel AKUREYRI. AFA 19.000. Attest Witschi [ 4 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×