Lukker 02/12-2024 11:45:00
Transportør med el-motor ca 320cm, ikke afprøvet.
60 pakker pudderfri nitril-handsker á 100 stk. str. XS (ubrugt)
6 stk Batteri Lanterner H 39 cm
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933) “Verbascum”. Studie af Kongelys. Sign. J. S. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 23,5×14,5.
STORT KNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. 5 stk. knive, længde på knivblad 9-23 cm. Super skarpe og holdbare knive. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Græsk hellenistisk hoved af marmor i form af Dionysos, hovedet drejer let mod venstre, håret hugget i bølger omkring hovedet og samlet af en krans af vinløv og vindruer. Monteret på base. 3.-2. årh. f. Kr. H. 18 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1990, Kunsthallen auktion 396, lot 422. Før da fra en herregårdssamling erhvervet på auktion i Rom i 1850 over indbo fra Palazzo Braschi.
BUDT 13500,- DKK
Dobbeltseng på 180x200 cm med et praktisk løftesystem, der gør det nemt at opbevare ting under madrassen. Sengen er betrukket med grå stof og kommer med en matchende gavl på 180x120x9,5 cm. Madrassen har 896 pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, som giver optimal støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Danmark mv. 2 flyttekasser med diverse lagerbøger samt 4-blokke kartotek mv. Desuden en del andre lande repræsenteret. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Antikkens Grækenland, Mauretania, Juba II, 25 f.Kr. - 24 e.Kr., Denar, Caesarea Mauretaniae, 2,67 g, SNG Cop 577–578 Ex. Professor Niels Hannestad, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 376, lot 819, 2003, Ex. Busso Peus Nachf., Auk. 330, lot 230, 1991.
Talex Eco Cut 185 Skårlæggere/skivehøstere Årgang 2021 Vægt 430 kg. Kun få gange. Virker.
1200 stk. kosmetik-sprayflasker "guld/sort" (oplyst samlet udsalgspris ca. 12000 kr.) (ubrugt)