Fransk lysekrone af forgyldt

Lukker 02/12-2024 19:08:00

Fransk lysekrone af forgyldt bronze med fire lysarme samt en invendig lysholder, skål af blåt glas og behængt med prismer. 19. årh.s anden halvdel. H. 77. Diam. 43.