Janus la Cour (f. Ringkøbing

Lukker 02/12-2024 19:11:00

Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Parti fra Sabinerbjergene. Usigneret. Olie på lærred. 57×87. Proveniens: ABR auktion 287, 1972 nr. 157.